Kategórie
Konopné potraviny

Výhody konopnej kávy sú nespochybnitelné…

Aj keď si veľa ľudí vychutnáva svoju kávu každý deň, len málokto vie o konopnej káve a jej výhodách, ktoré má oproti tradičnej káve. Zatiaľ čo konopná káva je vyrobená z tých istých pražených zŕn, aké má aj bežná káva, má ďalšie výhody vrátane väčšieho množstva bielkovín, omega mastných kyselín a iné.

 

Výhody kávy

Kofeín

Kofeín sa ukázal ako prírodný povzbudzovač pre ľudí a môže pomôcť aj kognitívnym schopnostiam (ako pamäť, pozornosť, myslenie, plánovanie, organizovanie, úsudok, schopnosť riešiť problémy, porozumieť a používať reč, vyjadrovať sa a i.). Kofeín blokuje adenozín, inhibičný prenášač a zvyšuje produkciu noradrenalínu a dopamínu, čo zvyšuje aktivitu neurónov v mozgu. To podporuje pamäť, reakčnú schopnosti, náladu.

Okrem toho, že zvyšuje aktivitu mozgu, preukázalo sa, že kofeín podporuje metabolizmus u ľudí o 3% až 11%. To môže pomôcť pri chudnutí a cvičení. 

Vitamíny

Káva obsahuje sortiment antioxidantov a ďalších výživných látok, ktoré naše telo potrebuje. Patria sem riboflavín, vitamíny B5, mangán, horčík, draslík a niacín. Štúdie ukazujú, že káva je jednou z najlepšich zdrojov antioxidantov na svete. Antioxidanty sú dôležité pre zdravie buniek a pomáhajú predchádzať predčasnému starnutiu.

 

Výhody konope v káve

Omega 3 a 6

S konopnou kávou získate všetky výhody kávy spolu s ďalšími výhodami konope. Konope obsahuje veľa zdraviu prospešných vitamínov a minerálov. Patria sem omega 3 a 6 mastné kyselin pre harmonický rozvoj tela, normálné fungovanie mozgu.

Skvelý zdroj vlákniny a bielkovín

Konope je skvelým zdrojom vlákniny. Výhody vlákniny vo výžive sú hlavne v tom, že napomáhaju zvlhčovať obsah stolice, zlepšujú tiež viskozitu čreva pre ich velkú vodoviažúcu kapacitu a tak napomáha tráveniu. Ovplyvňujú aj vstrebávanie organických zložiek výživ čo z neho robí vynikajúci zdroj rastlinných bielkovín. Nedostatok bielkovín brzdí rozvoj, spomaľuje a zastavuje rast, znižuje pracovnú schopnosť. Sám živoť je v podstate osobitnou formou existencie bielkovín.

Potreba bielkovín sa stresovými situáciami môže zvýšiť a preto je konopný protein vyborným zdrojom ako ju doplniť.


Ďalšie vitamíny

Okrem toho, že je konope skvelým zdrojom rastlinných bielkovín a omega tukov, je tiež skvelým zdrojom zinku, horčíka, vitamínu E, fosforu, draslíka, vápniku a zinku. Skombinuj to s výživnými látkami, ktoré už káva má a máš v rukách super nápoj.

Záver

Káva na báze konope kombinuje zdravotné výhody kávy a konope do jedného superpotravinového nápoja, ktorý je skvelým zdrojom vitamínov a minerálov pre každé nové ráno. Vďaka káve i konopným semienkam je to nápoj plný antioxidantov. Antioxidanti dokážu prispieť k duševnej pohode, spomaľujú starnutie a chránia pred srdcovými a civilizačnými chorobami. Zároveň vďaka kofeínu získaš novú energiu a vďaka bielkovinám v semienkach sa nebudeš hladný. Každému, kto má rád kávu vrelo odporúčam vyskúšanie našej konopnej kávy.

Naša konopná káva Ťa prekvapí hneď po prvej šálke

 

V našej ponuke nájdeš 250g balenie konopnej kávy 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Kalendár

október 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategórie